Botoks

Günümüzde kırışıklık tedavisi için en yaygın kullanılan tekniklerden birisi Botoks’tur.  Önceleri sadece ünlü kişilerin yaptırdığı uygulama günümüzde herkesin tercih ettiği çok yaygın bir tedavi haline gelmiştir.

Peki ama Botoks nedir ? Botoks, (botox) Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, saflaştırılmış proteindir. Kırışıklığa yol açan kaslara ince uçlu enjektörler ile çok düşük dozlarda uygulanır. Botoks dinamik kırışıklıklara yol açan kasları geçici süre ile gevşeterek etkisini gösterir. Botoks'un etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır, vücut içerisinde dolaşmaz.

Kırışıklıklar zamanla güneş etkisiyle ve mimik kaslarımzın hareketleriyle oluşabilir. Kişiyi yaşlı gösteren bu çizgilerin yumuşatılması ve hatta kaybedilmesi için BOTOKS güvenilirliğini ve başarısını kanıtlamış bir tedavidir. Uzman ellerde yapıldığında kişinin doğallığını bozmadan gençleşmesini sağlar.

Botoks sadece kozmetik amaçla değil tıbbın pek çok alanında tedavi amaçla kullanılmaktadır. Aşırı terleme, diş sıkma (bruksizm) ve migren bunlardan bazılarıdır.

Özellikle strese bağlı oluşan diş sıkma tedavisinde Botoks çok etkilidir. Çiğneme kaslarına uygulanan Botoks hastanın diş gıcırdatmasını önler ve bruksizme bağlı oluşan baş ağrısı, dişlerde kırıklar ve aşınmalar, uykuyu yeterince alamama ve boyun ağrıları gibi sorunların önüne geçer.

Sinan, Cebesoy Cd. Zümrüt Apt. D:58/1 07100 Muratpaşa/Antalya

Adres

+90 242 312 08 00

Telefon

Pazartesi - Cumartesi : 09.00 - 18.00

Çalışma Saatleri :

iletisim@antalyadis.com

Online Randevu