Dudak ve Cilt Dolguları

Dudak dolgusu dudak içerisine vücudun doğal yapısında bulunan hyalüronik asidin enjekte edilmesidir.

Dudak dolgusunun uygun olduğu durumlar şunlardır:

  • Dudak hacmindeki yetersizlik
  • Dudak konturundaki yetersizlik
  • Dudak simetrisinin bozuk olması
  • Daha genç ve dolgun bir görünüm isteği

Hyalüronik asit bir çoklu doğal şeker yapısındadır. Hacminin bin katı kadar su tutabilir bu özelliği cilde gençlik verir. Enjekte edildiği yerde uzun süre kalabilmesi onu ideal bir dolgu malzemesi yapar. Vücudun doğal yapısında bulunmasından dolayı alerjik etkisi ve önemli bir yan etkisi yoktur. Dudak dolgusu anestezi altında yapılan ağrısız bir işlemdir. Ayrıca cerrahi değil kozmetik bir uygulamadır.

Bu tedavi de önemli olan doğallığı kaybetmeden daha hoş dolgun dudaklar elde edebilmektir. Bunun için yüzün geri kalan kısmıyla uyumlu bir dudak konturu ve hacmi oluşturulur.

Cilt dolgusu dudak dolgusuyla hemen hemen aynıdır. Burada fark dudak içerisine değil yüzü yaşlı gösteren çizgilerin-olukların içerisine verilmesidir.

Sigara, güneş ve yaşlanma sonucunda yüzümüzdeki çizgileri derinleşir ve hatta yeni çizgiler oluşur. Cilt dolgusu sayesinde yüz olukları doldurulur, çizgiler ortadan kaldırılmaya çalışılır. Özellikle alt yüz bölgesinde dudak çevrisine, burundan ağız köşesine inen oluk içerisine uygulanarak kişinin bu bölgesinin çok daha canlı ve genç görünmesini sağlar.

Kliniğimizde defalarca pek çok testten başarıyla geçmiş FDA onaylı JUVEDERM ürünleri kullanılmaktadır.

 

Sinan, Cebesoy Cd. Zümrüt Apt. D:58/1 07100 Muratpaşa/Antalya

Adres

+90 242 312 08 00

Telefon

Pazartesi - Cumartesi : 09.00 - 18.00

Çalışma Saatleri :

iletisim@antalyadis.com

Online Randevu