İmplant Tedavisi

Titanyumdan üretilen yapay diş köküne “diş implantı” denir.Günümüz diş hekimliğinin, en güzel çocuğu hiç kuşku yok ki diş implantlarıdır. Yaklaşık 60 yıllık bir geçmişi olan modern oral İmplantoloji, özellikle son 15 yılda büyük gelişme kaydetmiş ve başarılı bir tedavi seçeneği olduğunu kanıtlamıştır.

Özellikle tek diş eksikliklerinde kullanımı, geleneksel kuron-köprü restorasyonlarında, destek dişlerde görülen sorunların ortadan kalkmasını sağlamıştır. 1990 yılından sonra yapılan çalışmalarda, 10 yıl içerisinde takip edilen implant uygulamalarının %94,6-100 oranında başarılı olduğu bildirilmiştir.

Çene kemiği içerisine yerleştirilen titanyum vidalar (dental implant) diş kökünü taklit eder ve üzerine rahatlıkla porselen kronlar yapılabilir. Başarılı implantlar, kendi dişiniz gibidir: çıkmaz, oynamaz, rahat kullanılır, kalıcıdır ve estetiktir.

Geleneksel kuron-köprü porselenlerde dişsiz boşluğa komşu dişler küçültülür. İmplant tedavisinde ise komşu dişler küçültülmez. Bu yüzden, implant tedavisi oldukça koruyucu bir tedavidir.Bununla birlikte kuron-köprü porselenlerin başlangıç maliyetinin düşük olması ve kısa yapım aşaması, hastaları yinede bu tedavi seçeneğine yönlendirebilmektedir. Yapılan bir hesaplamaya göre 22 yaşındaki bir hastanın 425$’lık geleneksel kuron-köprü porseleni, hastanın ömrü boyunca yapılan, yenileme ve tamirler sonucu, 12.000$’a mal olmaktadır.

İmplantlar sayesinde hareketli protezler çok daha tutucu ve konforlu hale getirilebilir. Protezin içindeki yuvalar implantların üzerindeki topuz veya topuz benzeri çıkıntılara oturur.

İmplant destekli protez kullanan hasta, protezinin çıkmayacağından emin olarak, rahatlıkla gülebilir, konuşabilir ve çiğneme yapabilir.

 

implant-tedavisi4 implant-tedavisi4 implant-tedavisi2

 

Sinan, Cebesoy Cd. Zümrüt Apt. D:58/1 07100 Muratpaşa/Antalya

Adres

+90 242 312 08 00

Telefon

Pazartesi - Cumartesi : 09.00 - 18.00

Çalışma Saatleri :

iletisim@antalyadis.com

Online Randevu